Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim Biblioteka Główna zaprasza 18 maja na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, dziennikarzem, reportażystą i publicystą.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1984). W latach 1986–1991 pracował w Polskiej Agencji Prasowej, następnie dołączył do „Gazety Wyborczej”. Był związany z tym dziennikiem do 2012, po czym powrócił do współpracy z PAP. Od 2017 członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”. Współpracuje też z BBC i „Le Monde”. Jest autorem książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA.

Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji.
[źródło: wikipedia]

Wojciech Jagielski jest autorem wielokrotnie nagradzanych reportaży: "Dobre miejsce do umierania", "Wypalanie traw", "Wszystkie wojny Lary", oraz wydanego w styczniu "Na wschód od zachodu".

godz.: 17:00
Biblioteka Główna