Biblioteka zaprasza na wykład Jacka Kurka
Biblioteka Główna zaprasza 16 maja o godz 17:00 na kolejny wykład Jacka Kurka pt.: „Przyszedł do mnie pies z oczami pełnymi miłości”, zwierzęta w malarstwie (cz. II)”.

Jacek Kurek – historyk, pedagog, popularyzator nauki i sztuki. Autor publikacji dotyczących głównie historii Polski doby nowożytnej i czasów najnowszych. Interesuje się dziejami Polski i Śląska, ale także Europy, historią obyczajowości, religii, idei, zagadnieniami związanymi z estetyką i sztuką w wieku XIX i XX oraz przede wszystkim pogranicza. Zwolennik interdyscyplinarnego podejścia do nauki. Eseista, pedagog.

Swoją ogromną wiedzę na temat malarstwa i rzeźby przekazuje rybniczanom podczas cyklu wykładów odbywających się w rybnickiej Bibliotece. Prezentację dzieł malarskich ilustruje dodatkowo muzyką i poezją, zawierając w swoich wykładach elementy filozofii i historii.

W 2015 roku dr Jacek Kurek realizował w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej cykl wykładów „Dialogi mistrzów”, a wcześniej: „Wyobraźnia i poznanie – uwagi o kulturze i malarstwie polskim XIX i XX wieku” (2014/2015), „Tajemnica i poznanie – uwagi o kulturze i wyobraźni” (2012/2013).

Uczestnicy wykładów doktora Kurka podkreślają, że spotkania z nim to niezapomniana uczta duchowa, rozwijająca słuchaczy, a renoma tych wykładów przyciąga do Rybnika mieszkańców całego regionu.

godz. 17:00.
Biblioteka Główna