30-lecie Oddziału Zbiorów Specjalnych

W niedzielę 28 lutego mija 30 lat od powstania Oddziału Zbiorów Specjalnych – wypożyczalni muzycznej skupiającej wokół siebie przede wszystkim zbiory muzyczne i audiobooki.

Z tej okazji w poniedziałek 1 marca od godz. 11.00 OZS zaprasza do świętowania: każdy odwiedzający otrzyma słodką niespodziankę, a 30 gość – prezent. W holu na I piętrze będzie można posłuchać popularnych audiobooków. Na facebooku wybieramy najlepszą piosenkę ostatniego 30-lecia - ZACHĘCAMY DO TYPOWANIA

Oddział Zbiorów Specjalnych znajduje się na I piętrze Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku przy ul. Szafranka 7. To miejsce, gdzie fani muzyki i audiobooków poczują się bardzo dobrze. Można tu wypożyczać płyty analogowe, płyty CD z muzyką rozrywkową, jazzową, filmową , klasyczną i dziecięcą, koncerty muzyczne (płyty DVD), czasopisma muzyczne: Jazz Forum, Teraz Rock.

OZS to przestrzeń ze stanowiskami odsłuchowymi – można rozsiąść się wygodnie w dużym fotelu i posłuchać nowości lub poczytać.

Wypożyczalnia oferuje dla osób z niepełnosprawnością wzroku zbiory cyfrowe do odsłuchania przy użyciu CZYTAKA.

Muzyczna wypożyczalnia to raj dla fanów audiobooków, która stara się nadążać za nowościami wydawniczymi polskich i zagranicznych twórców. Można tutaj znaleźć kryminały, fantastykę, reportaże, biografie, książki historyczne, podróżnicze, aubiobooki dla dzieci i młodzieży, także lektury szkolne.

Jak korzystać ze zbiorów OZS-u?

Wystarczy zapisać się do biblioteki – przyjść z dowodem tożsamości (w przypadku osób niepełnoletnich – z opiekunem) i zapisać się do biblioteki w Informatorium na I piętrze (w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7). Zapisanie się do biblioteki jest bezpłatne.

Zbiory audio wypożyczane są za kaucją:

CD:

do 2007 r.- bezpłatnie;

od 2008 - 2012 r. - 30,00 zł;

od 2013 r. -50,00 zł.

DVD: 50,00 zł.

Zobacz, jakie mamy zbiory.