Spotkanie z profesorem Ryszardem Koziołkiem

21 czerwca o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej odwiedzi nas profesor Ryszard Koziołek , eseista, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

„Na Krupówkach do góralki sprzedającej sery podchodzi turysta.
- Czy te oscypki są z owczego mleka?
- Przeca je luty, łowce w lutym mlyka nie dajom.
- A niby skąd ja to mam wiedzieć?
- Trza cytać, panocku, duzo cytać”.

Tak zaczyna swoją najnowszą książkę prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca, rektor Uniwersytetu Śląskiego, współprowadzący (z Ewą Niewiadomską) Teatralnego Klubu Książki w Teatrze Śląskim w Katowicach. Książka nosi tytuł „Czytać, dużo czytać” i jak można się łatwo domyślić jest wielką pochwałą czytania.

Można iść na basen popływać, skoczyć na shopping, poscrollować insta, na siłownię, na rower, z psem, na masaż, wypucować okna, poprasować, powyrywać chwasty, o pracy nie wspominając. Można robić setki rzeczy, w końcu świat dba o to, żebyśmy byli zajęci, podsuwając nam co rusz nowe aktywności.

Skoro tyle można robić, po co czytać, dużo czytać?

Książki profesora, w tym najnowszą, wypożyczycie w naszej Bibliotece.

Wstęp na spotkanie wolny.

Prowadzenie: Aleksandra Klich, dziennikarka, dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Rybniku.