Rybnickie Dni Literatury

Spotkanie z Małgorzatą Czyńską Laureatka pierwszej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz spotka się z mieszkańcami regionu podczas 48. Rybnickich Dni Literatury.

Moderator: Anna Piontek.

Małgorzata Czyńska (ur. 1975) – z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu dziennikarka. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami”, magazynami o wnętrzach, projektowaniu i modzie. Autorka tekstów o sztuce, wywiadów z artystami, portretów, specjalistka od historii mody i dizajnu, kuratorka wystaw. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka książek: Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów, Kobro. Skok w przestrzeń, Kobiety Witkacego. Harem metafizyczny oraz wywiadu rzeki z Edwardem Dwurnikiem Moje Królestwo. Laureatka Nagrody Literackiej Juliusz za książkę Kobro. Skok w przestrzeń.
Źródło: Wydawnictwo Czarne.

17 października 2017