W pracowni pana Geppetta 11 maja w Filii nr 8 (Smolna) odbyły się warsztaty lalkarskie Marka Żyły pt. „W pracowni pana Geppetta”.

Wzięło w nich udział 55 uczniów z rybnickich szkół podstawowych. Po ćwiczeniach, które miały na celu rozruszanie mięśni twarzy, rąk i nóg uczestnicy otrzymali do wykonania pierwsze zadanie. Używając rękawiczek, musieli stworzyć dowolne zwierzątko, które mieli zaprezentować pozostałym uczestnikom. To samo zadanie wykonali także w kilkuosobowych grupach, używając kawałków materiału. Następnie pan Marek przyniósł walizkę pełną drewnianych elementów lalek, gumek do włosów, sznurków i wstążek, z których każda grupa wykonała lalki do przedstawienia inspirowanego bajką. Na koniec każda grupa odegrała wymyślone przez siebie przedstawienie.