Baśniowa Parada Konkurs rozpoczął się 20 marca i trwał do 25 kwietnia 2017 roku.

Cel konkursu:
- promocja czytelnictwa;
- nabycie umiejętności plastycznego odniesienia się do treści literackich;
- kształtowanie wyobraźni artystycznej wynikające z doświadczeń nabytych podczas czytania;
- promocja biblioteki jako instytucji kulturotwórczej.

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do wszystkich czytelników biblioteki (także filii) i bibliotek w powiecie bez względu na wiek. Uczestnik mógł dostarczyć jedną kukiełkę/lalkę teatralną. Typ wykonanej lalki był dowolny i zależał od autora (marionetka, pacynka, jawajka, lalka teatru cieni na kiju). Wielkość marionetki, jawajki, lalki na kiju nie powinna była przekroczyć 50 cm.
Lalki należało dostarczyć do dnia 25 kwietnia 2017 do Biblioteki Głównej (Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Szafranka 7).

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja dostarczonych prac odbyła się 11 maja 2017 o godz. 17:00 roku w PiMBP w Rybniku.

Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie.

GALERIA - rozdanie nagród

Protokół konkursu