Dołącz do Grona Rybnicka Biblioteka zachęca do tworzenia powieści internetowej w stylu amerykańskim pod tytułem „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”.

„Grona śmiechu” to zabawa literacka, w której można zaprezentować swoje pisarskie umiejętności. Celem inicjatywy jest twórcza integracja czytelników PiMBP w Rybniku.

Akcja „Grona śmiechu” jest częścią Amerykańskiej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 3 czerwca w rybnickiej bibliotece. Wtedy też nastąpi finał konkursu, prezentacja wybranych fragmentów i przedstawienie najlepszych „pisarzy”. Zwycięzca otrzyma czytnik e-booków oraz nowości książkowe.

Mile widziane jest, aby twórcy powieści nawiązywali w swoich tekstach do szeroko pojętej kultury amerykańskiej, także tej nieliterackiej (film, piosenka, popkultura, zdarzenia legendarne i historyczne), ponieważ „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?” są w swych założeniach powieścią internetową w stylu amerykańskim.

Powieść tworzona jest na platformie wordpress.com pod adresem:

powiescinternetowablog.wordpress.com.

W konkursie może wziąć udział każdy zapisany do biblioteki czytelnik klikając w opcję „Dodaj komentarz" przy ostatnim wpisie (najwyżej usytuowanym) - każdy wpis podlega moderacji (uczestnik fragment tekstu podpisuje swoim numerem karty bibliotecznej).

Więcej informacji na temat akcji znajduje się w regulaminie.

ZAKŁADKA 1
ZAKŁADKA 2