Biblioteka Główna zaprasza na wystawę "Absolwentki".

Od 2 stycznia Biblioteka Główna zaprasza na wystawę prac czterech absolwentek Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Michalina Prus tworzy instalacje złożone z kokonów oraz elementów ceramicznych.
Natalia Dmoch przedstawia ceramikę inspirowana ludzkim genomem.
Karolina Lewosz sięgnęła po op-art, czyli sztukę abstrakcyjnych złudzeń optycznych.
W malarstwie Pauliny Żak możemy odnaleźć silne wpływy architektury.

Autorki o swojej twórczości:

Michalina Prus: ”Nie ma drogi do piękna. Piękno jest drogą.” Słowa te stały się inspiracją dla mnie i mojej pracy, ponieważ podczas kontaktu z ceramiką zdałam sobie sprawę, że to nie cel jest najważniejszy, a droga, którą pokonujemy by go osiągnąć. Nawet w najbardziej nie sprzyjających warunkach droga ta może poprowadzić nas do piękna – wystarczy je tylko dostrzec.

Natalia Dmoch: Wszystkie organizmy żywe łączy jedna cecha wspólna-DNA. Jest to kod genetyczny, na którym opiera się wszystko, co żyje. Jak tak wielka ingerencja człowieka może wpływać na modyfikowane organizmy i te, które znajdują się w ich otoczeniu czy pod ich wpływem. Gdzie leży granica działania, człowieka na DNA?

Karolina Lewosz: Od zawsze zadziwiał mnie świat barw. Wrażenia barwne jakie wywołuje kolor, mogą oddziaływać w odmienny sposób. Najkorzystniejsze wydało mi się wykorzystanie bodźców wzrokowych, użytych w sztuce op- artu. Trans-forms to próba zwrócenia się ku przekraczaniu granic ludzkiego poznania przy pomocy zmysłu wzroku.

2 - 31 stycznia 2018
Biblioteka Główna